Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 13:41
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 13:41
Dolar
97.298,09
Dolar
221,8487
Dolar
6,1182
Dolar
5,3676

 

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Nakba Günü'nde 70'in üzerinde Filistinli kardeşimizin şehit edilmesi İsrail'in sistematik bir katliamıdır. Bunu kınıyoruz, telin ediyoruz ve dünyanın bunu İsrail'in yanına bırakmaması gerektiğini ve konuyu derhal her seviyede ele alıp İsrail'e gereken cezayı dünyanın el birliğiyle vermesi gerektiğini ifade ediyoruz." dedi.

Kocaeli Sanayi Odası'nın Mayıs Ayı Meclis Toplantısında konuşan Işık, son günlerde Kudüs dolayısıyla Filistin'de yaşanan sistematik katliamı telin ederek, İsrail'in adeta baruta ateşle yaklaştığını ve bölgeyi bir kan gölüne çevirmek için bugüne kadar sürdürdüğü o inatçı politikalarını şiddetlendirerek devam ettirdiğini söyledi.

Özellikle ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararıyla aslında bölgede yeni ve önlenmesi çok mümkün olmayan, çok büyük problemlerin de yeniden başladığını dile getiren Işık, Türkiye bölgenin biraz sükunete kavuşması için gece gündüz mücadele ederken, birilerinin bölgenin daha fazla karışması için sistematik olarak tahriklerini ve provokasyonlarını sürdürdüğünü kaydetti.

Işık, "Nakba Günü'nde 70'in üzerinde Filistinli kardeşimizin şehit edilmesi İsrail'in sistematik bir katliamıdır. Bunu kınıyoruz, telin ediyoruz ve dünyanın bunu İsrail'in yanına bırakmaması gerektiğini ve konuyu derhal her seviyede ele alıp İsrail'e gereken cezayı dünyanın el birliğiyle vermesi gerektiğini ifade ediyoruz. Bunun için hem Amerika'nın gayrimeşru saydığımız büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını hem de o sebeple oluşan tüm olaylardaki özellikle tutumundan dolayı ABD ve İsrail'i kınıyoruz. Bu kabul edilemez." diye konuştu.

"Artık bir konunun etkisinin nerede, ne zaman, hangi yöntemle, nasıl ortaya çıkacağını kestirmek dahi mümkün olmuyor." diyen Işık, "İsrail ve ABD yaptığı bu hareketlerle DEAŞ'a can suyu sağlıyor, terör örgütlerini yüreklendiriyor ve terörün maalesef dünyanın her yerinde eylem yapması için doğal bir zemin oluşturmanın gayreti içerisinde." ifadelerini kullandı.


16/05/2018 23:51:00
Yorum İco
128
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler