Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:00
PUS
İstanbul \ 15:00
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

 

Filistin Müftüsü Muhammed Hüseyin, ABD'nin Büyükelçiliğini 14 Mayıs'ta Nekbe'nin (Büyük Felaket) yıldönümünde Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma kararının tehlikesine dikkat çekti.

Şeyh Hüseyin, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, işgalci İsrail'e destek verenlerin ileri giderek Filistin davasını tasfiye etmek istediklerini belirtti.

Açıklamanın devamında, ABD'nin Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararının hukuka aykırı olduğunu belirten Hüseyin, bu kararın yol açabileceği tehlikeli sonuçlardan tamamen ABD yönetiminin sorumlu olacağını ifade etti.

Şeyh Hüseyin ayrıca, ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasının gerçekleşmesi halinde bunun sadece Filistinlilere değil tüm Müslümanlara açıkça saldırı anlamına geleceğini bildirdi.

Bu arada, büyükelçiliğinin taşınması, Kudüs’ü işgal altındaki topraklar olarak kabul eden uluslararası hukuka aykırı olduğuna dikkat çeken Filistin Müftüsü Şeyh Hüseyin, kararın bölgedeki barışa da hizmet etmeyeceğini dile getirdi.

Öte yandan, Kudüslülerin bu saldırıya boyun eğmeyeceklerini ifade eden Hüseyin, "Amerika’nın kararına tüm gücüyle karşı çıkacağız, Arap ve İslam ülkeleri liderlerinden, Müslüman halklar ve alimlerden, dünyadaki tüm onurlu insanlardan birlik olup Amerika’nın kararına karşı çıkmalarını istiyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

28/02/2018 13:45:00
Yorum İco
243
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler