Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 13:37
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 13:37
Dolar
97.298,09
Dolar
221,8487
Dolar
6,1182
Dolar
5,3676

 

Filistin'in Hartum Büyükelçisi Samir Abdülcebbar, "Araplar sessizlikleriyle İsrail'in komplosuna ortak oluyorlar." dedi.

Sudan'ın Başkenti Hartum'da ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Filistinlileri katletmesi protesto edildi. 

"Filistin'e Destek Gösterisi" adıyla gerçekleşen eylemde, yüzlerce kişi Dostluk Kongre Merkezi'nde açılan Filistin standı önünde bir araya geldi.

Ellerinde Filistin bayrakları bulunan gruptakiler tekbirler getirerek "Canımız, kanımız sana feda olsun Ey Aksa", "Kahrolsun İsrail" sloganları attı.

Gösteriye katılan Filistin'in Hartum Büyükelçisi Abdülcebbar, İsrail’in Filistinlilere karşı uyguladığı vahşi tutumun kabul edilemez olduğunu söyledi.

İsrail'in bölgede kan ve şiddetten beslendiğini kaydeden Abdülcebbar, devam eden insanlık dışı tutumun bir an önce sona ermesi gerektiğinin altını çizdi.

Abdülcebbar, ABD'nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını da eleştirerek, "O sözde açılışa bazı ülke temsilcileri de katıldı. Onlar saflarını seçti ve Filistin halkına karşı saldırganlığın yanında yer aldılar. Araplar ise sessizlikleriyle İsrail'in komplosuna ortak oluyorlar." diye konuştu.

Sudan Dünya Halkı Dostluk Konseyi Genel Sekreteri Abdülmünim Sünni de "Sudan halkı Filistin topraklarının kurtuluşuna kadar Filistinlilerin yanında yer alacaktır. Biz, Filistin'in başkenti olarak Kudüs’ü kabul ediyoruz. Filistinli kardeşlerimizin özgürce Kudüs'te yaşamasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

 

15/05/2018 19:57:00
Yorum İco
114
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler