Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 18:38
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 18:38
Dolar
90.108
Dolar
214.7940
Dolar
6.0954
Dolar
5.3604

 

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ramallah'taki başkanlık ofisinde Arap ve Yahudilerden oluşan bir heyet kabul etti.

Abbas, toplantıda yaptığı açıklamada, "Filistinliler ve "İsraillilerin" yayana yaşamak üzere iki devlet kurması tek seçenek olarak karşımızda duruyor. Eğer böyle anlaşmaya varılırsa bu sonsuza dek saygıyı hak eden bir durum olur" diye konuştu.

Başkan Abbas, açıklamasının devamında, işgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya seslenerek, bölgedeki barışın sağlanması için üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesi çağrısını yaptı.

Öte yandan, işgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'ye gerçekleştirdiği ziyaret esnasında yaptığı basın açıklamasında, "iki devletli çözümünü hedefleyen barış planı başarılı olamamıştır" açıklamasını yapmıştı.

Netanyahu, "iki devletli çözümü hedefleyen barış planının son durum hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerinde şunları kaydetmişti:

"İsrail, hiçbir zaman Filistinliler üzerine egemenliği sağlamaya çalışmıyor, ancak İsrail, halkının Batı Şeria'daki güvenliğini sağlamak zorunda. Filistin yönetimi ise bu konudaki çalışmalarını çok zayıf yürütüyor."

 

09/03/2018 11:37:00
Yorum İco
177
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler