Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 13:43
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 13:43
Dolar
97.298,09
Dolar
221,8487
Dolar
6,1182
Dolar
5,3676

 

Mavi Marmara gazileri Ramazan Baylan ve Cevdet Ökenek, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösterdi.

Ramazan Baylan, yaptığı açıklamada, İsrail'in 1948 yılından bu yana Filistin'deki işgali her geçen gün artırdığını söyledi.

İsrail'in ramazan ayında veya bayramlarda dünyanın gözü önünde Müslümanları katlettiğini belirten Baylan, "Orada kardeşlerimiz şehit ediliyor ve bütün dünya buna seyirci kalıyor. 60'ı aşkın şehit var, 2 binin üzerinde yaralı var. Dünya, Birleşmiş Milletler ve Amerika bu olayı seyrediyor." dedi.

Baylan, Filistin topraklarının yüzde 80'inin İsrail işgali altında olduğunu vurgulayarak, artık İsrail'e gerçek manada "dur" demenin zamanının geldiğini ifade etti.

İsrail vahşetinin durdurulması, aksi durumda Filistin'e bir yardım koridorunu açılması gerektiğini dile getiren Baylan, "Eğer devletler bunu yapmıyorsa bir koridor açıp Türkiye'den on binlerce, yüz binlerce insanın oraya doğru, akın akın gideceğini buradan söylemek istiyorum. Eğer devletler buna bir çözüm bulmazsa, koridor açılmalı ve Türkiye'deki Müslümanların yüz binlercesinin oraya akacağını hep birlikte göreceğiz." diye konuştu.

İsrail en korkunç silahlarını bu insanların üzerinde deniyor"

Gazi Cevdet Ökenek de Türkiye'nin Filistin konusunda yalnız kaldığını, Arap ülkelerinin de Filistin halkına destek vermesi gerektiğini kaydetti.

İsrail'in katil yüzünün tüm dünya tarafından görüldüğünü belirten Ökenek, "Çünkü o insanlar silahsızdır, sadece taşlarla kendi topraklarını savunmaya geçmişler. Buna karşın İsrail en korkunç silahlarını bu insanların üzerinde deniyor." dedi.

Ökenek, Filistin'e sahip çıkmayan İslam ülkelerine tepki göstererek, "50'nin üzerinde İslam ülkesi var. Maalesef ki İslam ülkelerinin liderleri batı tarafından atanmış birer mahalle muhtarı ve birer yöneticidirler. Onların emirlerine göre hareket ediyorlar. Türkiye'de bu anlamda yalnız kalıyor. Oradaki insanların direnişi hem bizim topraklarımız için hem kendi toprakları için hem de ümmetin kaybettiği kanı geri kazanmak içindir." ifadesini kullandı.

15/05/2018 19:42:00
Yorum İco
182
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler