Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:04
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 15:04
Dolar
100.938
Dolar
226,9858
Dolar
5,9952
Dolar
5,3121

 

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Ortadoğu coğrafyasındaki birçok ülke kendisini süper güçlere, güçlü ve zengin ülkelere mecbur hissediyor. Yani onların mandası olmuş değiller ama aslında yöneticilerinin zihninde biraz buna benzer bir durum hakim. Bunu biz kabullenmiyoruz." dedi.

Akdağ, beraberinde AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve partililer ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Erzurum İl Başkanlığını ziyaret etti. 

Burada bir açıklama yapan Akdağ, Türkiye'nin güçlü olmasını gerçekten istemeyenler var. Türkiye Ortadoğu'da birilerinin oyununu bozuyor" dedi. 

Akdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ortadoğu coğrafyasındaki birçok ülke kendisini süper güçlere, güçlü ve zengin ülkelere mecbur hissediyor. Yani onların mandası olmuş değiller ama aslında yöneticilerinin zihninde biraz buna benzer bir durum hakim. Bunu biz kabullenmiyoruz. Türk milletinin yapabileceği bir şey değil. Bunu kabullenmek demek işte o PKK zulmüne razı olmak, Türkiye’nin kalkınmasının küçük bir ilerlemeyle devam etmesine razı olmak, huzurun ve refahın, gençlerimize işin aşın Türkiye’de yeterince gerçekleştirilememesi demek. Dolayısıyla bu ittifakın büyük bir anlamı var. Biz burada milli ve yerli bir duruş sergiliyoruz. Bu duruşu sergileyemeyenlerin ya da niyeti olmayanların, ‘Biz seni başkan yaptırmayacağız da gerisi ne olursa olsun’ düşüncesine hep birlikte karşı duruyoruz. İnşallah Meclis'te de iyi bir Meclis aritmetiği gerçekleşecektir."

31/05/2018 18:51:00
Yorum İco
271
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler