Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 14:16
SİSLİ
İstanbul \ 14:16
Dolar
97,988
Dolar
242.8528
Dolar
7.3957
Dolar
6.2938

Sultan Abdülhamid Han, vefatının 100'üncü yılında panelle anılacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İstanbul Şehir Üniversitesi tarafından düzenlenen "Vefatının 100. yılında Sultan Abdülhamid ve Dönemi" başlıklı etkinlik, üniversitenin Dragos Kampüsü'nde, 18 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Panelde Sultan Abdülhamid'in hayatı, halifeliği, panislamizm düşüncesi, Filistin meselesi gibi birçok konu, akademisyenler tarafından ele alınacak.

Oturum başkanlığını, İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Engin Akarlı'nın üstlendiği panelde, Prof. Dr. İsmail Kara "Halife ve Sultan" başlığı altında dönemi, din siyaset ilişkisi ekseninde değerlendirecek.

Orta Doğu üzerine çalışmaları ile tanınan aynı bölüm öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya da "Panislamizm ve Cemaleddin Afgani" ile ilgili bilgi ve değerlendirmelerini katılımcılara aktaracak.

Panelde, "Filistin Meselesi ve Siyonizm" konusunu ise İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tufan Buzpınar anlatacak.

Biyografi ve Sultan Abdülhamit dönemine ait çalışmaları ile bilinen Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülhamit Kırmızı ise panelde, "Hakikiyet ile Hamaset Arasında Abdülhamid'in Ölümünden Sonraki Hayatı" üzerine bir konuşma yapacak.

12/04/2018 22:24:00
Yorum İco
121
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler