Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 13:38
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 13:38
Dolar
97.298,09
Dolar
221,8487
Dolar
6,1182
Dolar
5,3676

 

İşgalci İsrail güçlerinin, işgal altındaki Kudüs’ün Silvan beldesinde 3 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail güçlerinin Kudüs’ün Silvan beldesinde Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyerek Filistinli Muhammed Avde, Halid Ebu Taya ve Halid Şevki’yi gözaltına aldığı belirtildi.

Bu arada, işgalci İsrail polisi, dün işgal altındaki Kudüs’te bulunan Bab er-Rahmet Müslüman Mezarlığında, İsrail Doğayı Koruma İdaresinin planlarına karşı toplanan Filistinlilere müdahale ederek, 6 Filistinliyi gözaltına almıştı.

Kudüs Esir Aileleri Komitesi başkanı Emcad Ebu Asb konuya ilişkin yaptığı açıklamada, son dönemlerde işgalci İsrail kuvvetlerinin işgal altındaki Kudüs’te yaşayan Filistinlilere yönelik ihlallerin arttığını belirterek, “İsrail, Kudüs’te yaşayan Filistinlileri yıkmaya çalışıyor. Bu yüzden her türlü hukuksuz yolu deniyor” dedi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Filistin resmi kaynaklarına göre, İsrail hapishanelerinde 62'si kadın, 450'si idari tutuklu, 12'si milletvekili ile 300'ü çocuk olmak üzere yaklaşık 6 bin 500 Filistinli bulunuyor.

İsrail, "idari tutukluluk" adını verdiği uygulamayla Filistinlileri istihbarata dayalı olarak 1 ila 6 ay alıkoyabiliyor. Tutuklunun, "İsrail'in güvenliği için tehlike teşkil ettiğine" karar verilmesi halinde askeri hakim, suç isnadında bile bulunmadan tutukluluk süresini 5 yıla kadar uzatabiliyor.

 

12/05/2018 12:04:00
Yorum İco
131
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler