Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 03:15
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 03:15
Dolar
102.715
Dolar
224,3274
Dolar
5,9676
Dolar
5,2814

 

Arap Birliği'nin işgalci İsrail’in Kudüs’teki eğitim müfredatında Yahudileştirme planları yaptığını belirterek, bu konuda yetkililere uyarıda bulunduğu bildirildi.

Filistin Devleti Eğitim Konseyi’nin 78’inci oturumunu düzenleyen Arap Birliği, işgalci İsrail’in Kudüs’teki eğitim müfredatında Yahudileştirme planları yaptığını ve Arap kimliğini yok etmeyi amaçlayan İsrail programlarını nüfuz etmeye çalıştığını belirtti. Toplantıda ayrıca, işgalci İsrail’in Filistin okullarının inşa ve restore edilmesine engel olduğu ifade edildi.

Arap Birliği Filistin İşlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Said Ebu Ali, oturumun açılışında yaptığı konuşmada işgalci İsrail’in öğretmen, öğrenci ve müfredat olmak üzere Filistin’deki eğitim sürecini hedef aldığını söyledi.

Ebu Ali, işgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki okulların yeniden imar edilmesini engellediğini ve Batı Şeria’daki öğrencilerin eğitim hakkına da engel olduğunu ifade etti.

“ABD, Filistinlileri zor durumda bırakıyor”

Öte yandan, Ebu Ali: “ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması, Birleşmiş Milletler Filistin Mültecilerine Yardım Ajansı UNRWA’ya katkılarının azaltılması ve Filistin halkına uluslararası koruma sağlama konusundaki yasa tasarısının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde veto edilmesi gibi eylemler, Filistinlileri benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya bırakıyor” dedi.

 

27/06/2018 10:21:00
Yorum İco
124
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler