Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 18:40
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 18:40
Dolar
90.108
Dolar
214.7940
Dolar
6.0954
Dolar
5.3604

 

İsrail güvenlik kaynakları, son günlerde sağlık problemi yaşayan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın (Ebu Mazen) sağlık durumu hakkında endişelerini dile getirdi.

İsrail güvenlik kaynakları, son günlerde sağlık problemi yaşayan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın (Ebu Mazen) sağlık durumu hakkında endişelerini dile getirdi. Bu bağlamda güvenlik birimleri, “bu ayın sonunda 83 yaşına girecek olan Mahmud Abbas’ın sağlık durumu hakkında bilgiler” olarak isimlendirilen bir rapor hazırlayarak, raporu İsrail siyasi ve askeri makamlarına sundu.

Kaynakların aktarımına göre, raporda Filistin Devlet Başkanı Abbas’ın ani bir yokluğundan doğacak durumların üstesinden gelmek için İsrail’e uyarıda bulunuldu.

Öte yandan, raporda, “İsrail ve Filistin yönetimi arasındaki güvenlik koordinasyonu iyi bir şekilde ilerliyor. Ancak İsrail, Abbas’ın sağlık durumunun kötüleşmesinin Filistin yönetimindeki anlaşmazlığı arttıracağı ve Batı Şeria’daki göreceli istikrarı baltalayabileceği ihtimaline karşı hazırlanıyor” denildi.

Ayrıca raporda, “Geçtiğimiz ayın sonunda, New York’ta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) konuşan Abbas, tıbbi muayeneler için birkaç saat hastaneye kaldırıldı. Geçtiğimiz Temmuz ayında da Ramallah hastanesinde bazı kontrollerden geçti. Her iki durumda da hastalık iddialarını reddetti ve sağlığının iyi olduğunu söyledi. Ayrıca Abbas, 22 Şubat’ta Filistin televizyonuna verdiği röportajda da sağlığının iyi olduğunu belirtti. Öte yandan Filistinli aktivistler, Abbas’ın hastalığının kötüleştiğini iddia ettiler. Bu iddialar, sosyal paylaşım sitelerinde dahi yayıldı. Henüz onaylanmasa da sindirim sistemi kanserinden mustarip olduğu belirtiliyor. Filistin Devlet Başkanı, son yıllarda çalışma saatlerini azalttı. Etrafındaki insanlar, sabırsız ve gergin. Filistin otoritesindeki diğer yardımcıları ve yetkililer arasında anlaşmazlıklar yaşanıyor” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, Filistin Devlerti Başkanlığı ise Mahmud Abbas’ın herhangi bir hastalığı olduğunu reddederken, sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Bu bağlamda başkanlığa yakın kaynaklar, Abbas’ın kesinlikle hasta olmadığını savundu.

 

08/03/2018 22:51:00
Yorum İco
148
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler