Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 09:02
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 09:02
Dolar
94.886,87
Dolar
247,2836
Dolar
7,4936
Dolar
6,3875

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, işgalci İsrail'in Filistin halkın karşı düşmanca kararlar almasının vahim sonuçları olacağını bildirdi.

Filistin Haber Ajansı WAFA'ya göre Abbas, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Vershinin'i, Ramallah'ta kabul etti.

Filistinlilerin vergilerinden Filistinli tutuklular ile şehit ailelerine ayrılan ödeneğin kesilmesi, Yahudileştirme faaliyetleri ve Filistin topraklarının gasbedilmesine işaret eden Abbas, işgalci İsrail'in aldığı düşmanca kararların vahim sonuçları olacağı uyarısında bulundu.

Abbas, Filistinlilerin haklarını korumak için gerekli tüm tedbirlerin alınacağını vurguladı.

Abbas ayrıca, Filistinli gruplar arasındaki bölünmüşlüğü sona erdirme ve Mısır'ın arabuluculuğunda varılan ulusal uzlaşı anlaşması doğrultusunda hükümetin Gazze'de görevi devralması konusunda ciddi olduklarını kaydetti.

Filistin-Rusya ilişkilerine değinen Vershinin ise ülkesinin, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletinin kurulması konusundaki ilkesel tutumunu yineledi.

Filistinlilerin vergilerinden Filistinli tutuklular ile şehit ailelerine ayrılan ödeneğin kesilmesini öngören tasarı İsrail Meclisi'nde 2 Temmuz'da yapılan ikinci ve üçüncü oylamalarda 87 milletvekilinden "kabul", 15'inden "ret" oyu alarak yasalaşmıştı.

10/07/2018 09:48:00
Yorum İco
85
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler