Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:01
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 15:01
Dolar
100.938
Dolar
226,9858
Dolar
5,9952
Dolar
5,3121

 

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, beraberindeki heyetle Ortadoğu turunu gerçekleştiren ABD Başkanı Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner’in, İsrail güçlerinin güvenliği sağlamak amaçlı sınırdaki Filistinlilere müdahaleyi desteklediğini açıkladı.

Quds Press’in haberine göre, Netanyahu, Jared Kushner ve ABD Başkanı Trump'ın Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt’ın Filistinlilerin Gazze sınırında 30 Mart’tan beri düzenlediği “Büyük Dönüş Yürüyüşü” protestolarına müdahaleye “mutlak destek” verdiğini belirtti.

Haftalık kabine toplantısında konuşan Netanyahu: “Kushner ve Greenblatt ile Gazze’deki durumu ve bölgedeki güvenlik sorununu görüştük.” ifadelerini kullandı.

Netanyahu, ayrıca Gazze sınırındaki silahsız Filistinlilere ateş edilmesinin “İsrail vatandaşlarının güvenliğini garanti altına almasına” yardımcı olduğunu ve ABD yönetiminin temsilcilerinin bunu desteklediğini belirtti.

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushnerve beraberindeki heyetle, ABD'nin İsrail ile Filistin arasındaki barış müzakerelerinin yeniden başlaması için hazırladığı "Yüzyılın Anlaşması"nı görüşmüştü.

Başbakan Netanyahu, görüşme sırasında İsrail'e desteğinden dolayı ABD Başkanı Trump'a minnettar olduklarını dile getirmişti.

 

 

26/06/2018 11:52:00
Yorum İco
189
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler