Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 12:18
AZ BULUTLU
İstanbul \ 12:18
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

İstanbul, Kudüs için düzenlenen önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Uluslararası Âlimler Dayanışma Derneği tarafından organize edilen sempozyuma Türkiye’den, Filistin’den ve İslam dünyasından önemli isimler katılıyor.

Esenler’de yapılacak olan sempozyum sabah saat 10.00’da başlayacak. Açılış konuşmasını Filistin Âlimler Birliği Başkanı Nevvaf Tekruri yapacak. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun açılış konuşmalarının ardından İslami Direniş Hareketi Hamas eski Başkanı Halit Meşal de söz alacak.

Toplantı programına göre saat 12.00 ile 13.00 arası Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD), Uluslararası İrade Gençlik Derneği, Burak Derneği, Filistin Dayanışma Derneği, Kudüs Nuru Kadın ve Çocuk Derneği gibi kuruluşların tanıtım amacıyla hazırladıkları standlar ziyarete açılacak.

13.00-14.30 arasında da “Kudüs’ün ve Filistin’in günümüzdeki konumu ve karşı karşıya olduğu sorun ve tehlikeler” konulu panel yer alıyor. “Ulemanın Filistin ve Kudüs meselesindeki rolü” başlığını taşıyan geniş katılımlı çalıştay 15.30-17-30 arasında yapılacak.

Filistin ve Kudüs için hazırlanan çeşitli projelerin değerlendirileceği son oturumun ardından toplantı saat 19.00 sona erecek.

30/03/2018 16:56:00
Yorum İco
423
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler