Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 06:53
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 06:53
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bolivya Devlet Başkanı Juan Evo Morales Ayma, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gercekleştirdikleri baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Konuşmasına Morales'in Bolivya'dan Türkiye'ye devlet başkanı düzeyinde yaptığı ilk resmi ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tarihi ziyaretin iki ülke arasında yeni bir köşe taşı olacağına inandığını söyledi.

Türkiye'nin İslam İşbirliği Teşkilatının Zirve Dönem Başkanı olduğunu, Morales'in de Latin Amerika ve Karayip Devletleri Topluluğunun Dönem Başkanı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"İkili ilişkilerimize ilaveten bugün bölgesel ve uluslararası meseleleri de değerlendirdik. Türkiye ve Bolivya birçok konuda benzer tutumlara sahiptir. Dünyada aşırı sağın ve İslam düşmanı hareketlerin yükselişinden endişe duyduğumuzu bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Her türlü ayrımcılığı, ötekileştirmeyi ve dışlamayı reddediyoruz. Bolivya'nın Filistin davasına, özellikle de Kudüs'ün statüsü ve Filistinli sivillerin korunmasına yönelik verdiği desteğe teşekkür ediyorum. Bunun yanında Golan Tepeleri'yle alakalı yaklaşımını da takdirle izliyoruz."

Konuşmasının sonunda Morales ve heyetine "Hoş geldiniz" diyen Erdoğan, görüşmelerinin iki ülke için hayırlara vesile olmasını da temenni etti.

AA

09/04/2019 20:51:00
Yorum İco
106
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.