Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 09:07
GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI
İstanbul \ 09:07
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

 

İşgalci İsrail polisinin eşlik ettiği yüzlerce fanatik Yahudi'nin işgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği belirtildi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi'nden yapılan açıklamaya  göre, sabah seansında 62 fanatik Yahudi ve 78 öğrenci İsrail polisi eşliğinde Fas (El-Meğaribe) Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Mescid-i Aksa’nın avlusunda polis eşliğinde dolaşan fanatik Yahudiler burada Talmudik ayinler yaptı.

Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarda artış

Ramazan ayının başladığı bu günlerde fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarında artış yaşanıyor.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi tarafından söz konusu ihlallere ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Mescid-i Aksa’nın avlusunda Talmudik ayinler düzenleniyor. Bilinmelidir ki bu bölge İslami vakıftır ve sadece Müslümanlara aittir." ifadelerine yer verilmişti.

İşgal altındaki “Doğu Kudüs”ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Harem-i Şerif'te kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

 

31/05/2018 14:05:00
Yorum İco
277
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler