Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 06:53
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 06:53
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah işgalci İsrail polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı, işgal polisinin bu sabah 107 Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini bildirdi.

İşgal polisinin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği ve Mescid-i Aksa’nın doğu bölümündeki Rahmet Kapısı yakınlarında ayin yapan yerleşimcileri koruduğu kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

07/04/2019 18:19:00
Yorum İco
85
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.