Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 14:43
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 14:43
Dolar
95.350,37
Dolar
243,9593
Dolar
7,3774
Dolar
6,3043

Filistin’deki çeşitli ulusal ve İslami grupların cuma günü seferberlik ilan edilmesi yönünde açıklama yaptığı bildirildi. 

 

Batı Şeria’nın Ramallah kentinde çeşitli ulusal ve İslami grupların temsilcilerinin bir araya gelmesinin ardından yapılan yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa için cuma günü seferberlik ilan edilmesi ve her yerde gösterilerin düzenlenmesi yönünde çağrı yapıldığı belirtildi. 

Açıklamada, cuma namazının meydanlarda kılınmasına yönelik de çağrı yapıldığı ifade edildi. 

Öte yandan, Batı Şeria’daki Hamas Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, Kudüslülerin direncini desteklemek amacıyla halkın yürüyüşlere katılması ve İsrail askerlerinin bulunduğu noktalara gitmesi için çağrı yapıldı. 

İsrail’in Aksa’daki metal arama dedektörleri ve yerleştirilen kameraların kaldırılmasının halkın oluşturduğu baskı sonucunda meydana geldiği hatırlatılan açıklamada, halkın baskıları devam etmesi durumunda İsrail’in Aksa’ya yönelik uygulamalarından vazgeçeceği kaydedildi.

Açıklamada, Batı Şeria'daki Filistinli gruplardan meydana gelen olaylar hakkında açıklama yapması ve İsrail’i ihlallerinden caydırması istendi.

 

27/07/2017 09:46:00
Yorum İco
496
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler