Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 01:44
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 01:44
Dolar
102.715
Dolar
224,3274
Dolar
5,9676
Dolar
5,2814
Foto Haber

 

Bu sene ABD’nin San Francisco eyaletinde düzenlenen akıllı telefonlar için uygulama tasarlama uluslararası teknoloji yarışmasında Filistinli kız öğrencilerinin ikinci olduğu bildirildi.

Palestinian Press Agency’nin haberine göre, Filistin Yüksek Öğretim ve Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD’nin San Francisco eyaletinde dünyanın çeşitli ülkelerden öğrencilerin katıldığı akıllı telefonlar için yeni uygulama tasarlama uluslararası teknoloji yarışmasında Filistinli kız öğrencilerinin ikincilik elde ettiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, yarışmaya Mısır, Rusya, Hindistan ve Amerika başta olmak üzere 14 ülkeyi temsil eden 18 takımın katıldığı kaydedilirken, Filistin'i işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentinde bulunan Kemal Canpolat okulundan Yamama Şaka’nın danışmanlığında, Zübeyde Saddar, Mase Halave, Tamara Avayise ve Vasan es-Seyyid’in temsil ettiği aktarıldı.

Öte yandan açıklamada, Filistinli kız öğrencilerin yarışmaya mobil uygulamaların kullanımıyla ilgili insanların karşı karşıya olduğu çeşitli problemlerin çözümü için tasarladıkları uygulamayla katıldığı ifade edildi.

10/08/2018 13:03:00
Yorum İco
136
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.