Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 18:00
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 18:00
Dolar
97,774
Dolar
221.0631
Dolar
6.463
Dolar
5.6121

 

Fransa, işgal altındaki “Doğu Kudüs”ün çevresindeki 'Ayrım Duvarı'nın diğer yakasında kalan Filistinli bedevilere ait evler için yıkım kararının endişe verici olduğunu belirtti.

Palestinian Press Agency’nin haberine göre, Fransa yetkililerince yapılan açıklamada, işgalci İsrail’in işgal altındaki ‘Doğu Kudüs’ün çevresindeki 'Ayrım Duvarı'nın diğer yakasında kalan Filistinli bedevilere ait evler için yıkım kararının endişe verici olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, söz konusu uygulamalarının Filistin halkı için büyük tehlike arz ettiği ve iki devletli çözümü sonlandıracağı kaydedildi.

İşgalci İsrail Yüksek Mahkemesi, geçen hafta işgal altındaki “Doğu Kudüs”ün çevresindeki 'Ayrım Duvarı'nın diğer yakasında kalan Filistinli bedevilere ait evler için yıkım kararı almıştı.

“Doğu Kudü” ve Batı Şeria, 1967'den bu yana İsrail tarafından işgal altında tutuluyor. İnşa ettiği Ayrım Duvarıyla bu iki yeri birbirinden ayıran İsrail, Batı Şeria'da yaşayan Filistinlilerin “Doğu Kudüs”e geçişini engelliyor. Kudüs'e bağlı olmasına rağmen duvarın Batı Şeria tarafında kalan Han el-Ahmar bölgesinde yaşayanların ise şehre girişine izin verilmiyor.

30/05/2018 14:41:00
Yorum İco
132
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler