Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:02
PUS
İstanbul \ 15:02
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

İşgalci İsrail askerlerinin, Toprak Günü'nün 42'nci yılı kapsamında abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında barışçıl eylemler düzenleyenlere açtığı ateş sonucu bir Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin, Han Yunus kentinin doğusundaki eylemcilere açtığı ateş sonucu bir Filistinlinin yaralandığını ifade etti.

Kudra, yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığını aktardı.

30 Mart'tan bu yana devam eden gösterilerde İsrail keskin nişancılarının ateş açması sonucu 32 Filistinli şehit oldu, birçoğu gerçek mermiyle vurulan 2 bin 850 Filistinli yaralandı.

- "Büyük Dönüş Yürüyüşü"

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42'nci yılı kapsamında 30 Mart Cuma gününden bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

Filistinliler "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında başlattıkları barışçıl gösterilerine mayıs ayı ortasına kadar devam etmeyi planlıyor.

11/04/2018 09:25:00
Yorum İco
187
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler