Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 09:07
GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI
İstanbul \ 09:07
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Sadakataşı Derneği, İsrail işgali altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa avlusunda Ramazan ayı boyunca iftar programları düzenleyecek.

Mescid-i Aksa avlusunda her yıl düzenli olarak iftar sofraları kuran Sadakataşı Derneği bu yıl ki iftar organizasyonlarına başladı.

Sadakataşı Derneği Ramazan boyunca her gün baskı ve zulüm altında olan Kudüs’te yaklaşık bin kişi ile Mescid-i Aksa avlusunda kardeşlik sofrasında bir araya gelecek.


Sadakataşı’ndan geleneksel Mescid-i Aksa iftarları.
Dernek tarafından 2011 yılında 3000 metrekarelik Mescid-i Aksa avlusunun sıcaktan korunması için yaptırılan gölgeliklerde kurularak sıcak yaz aylarında Kudüslülerin kullanımına açıldı.

Sadakataşı Derneği’nden yapılan açıklamada, "Filistin topraklarında Nekbe’nin 70. yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen barışçıl gösterilere İsrail’in saldırması üzerine 100’den fazla şehit ve binlerce yaralı var. Bu nedenle bu yıl Mescid-i Aksa’da iftar yapmak çok daha anlamlı Kudüs’e sahip çıkmanın bir yolu da Filistin halkına yapılan insani yardımlar ile olacak. Kurduğumuz iftar sofralarımız sembolik bir anlam taşıyor. Burayı savunmanın bir yolu da buradan geçiyor" denildi.

Binlerce aileye gıda kolisi
İftarların yanında sosyal ve ekonomik anlamda gelir seviyesinin düşük olduğu, Filistin’de dernek tarafından binlerce aileye gıda kumanyası, zekât, fitre dağıtımları ve bayramlık kıyafet dağıtımları gerçekleştirecek.


Sadakataşı Derneği’nin başlatmış olduğu Filistin yardım kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden FİLİSTİN yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilir.

21/05/2018 16:29:00
Yorum İco
279
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler