Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 05:54
SAĞANAK YAĞIŞLI
İstanbul \ 05:54
Dolar
93.616
Dolar
209.5348
Dolar
6.0985
Dolar
5.3343

Hamas, İsrail'in Filistin için geçen yıl İsveç'in Göteborg kentinden yola çıkan Benjamin Ladraa'nın Filistin'e girişine izin vermemesini kınadı.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum yaptığı yazılı açıklamada, bu yasağın, işgalcilerin Filistin halkına yönelik tecrit politikasının ve uyguladığı adaletsiz ve baskıları gizleme girişimlerinin ulaştığı noktayı gösterdiğini belirtti.

İşgalci İsrail'in bu uygulamalarının, uluslararası toplumun Filistin halkıyla daha fazla dayanışmasına teşvik olduğunu kaydeden Berhum, İsveçli aktivistin çabalarını, Filistin ve onun ezilen halkına yönelik cesur tutumunu takdir ettiklerini aktardı.

İşgalci İsrail'in zulmüne tepki göstermek amacıyla geçen yıl İsveç'in Göteborg kentinden yola çıkan Benjamin Ladraa'nın Filistin'e girişine İsrail tarafından izin verilmemişti.

Ürdün sınırından bugün İsrail'e ulaşan ancak Filistin'e girişine İsrail polisince izin verilmeyen Ladraa, 6 saat İsrail polisince gözaltında tutulmuştu.

Benjamin Ladraa, İsrail'in, Filistin'e yönelik zulmüne tepki göstermek amacıyla geçen yıl 15 Ağustos'ta İsveç'ten Filistin'e yürümeye başlamıştı.

07/07/2018 10:38:00
Yorum İco
110
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler