Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:06
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 15:06
Dolar
100.938
Dolar
226,9858
Dolar
5,9952
Dolar
5,3121

Kısa adı UKEAD olan Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği, Müslümanların ilk kıblesi, ikinci mescidi ve üçüncü haremi olan Kudüs’e kutlu bir sefere hazırlanıyor. İslam dünyasının neredeyse kaderine terk ettiği Kudüs’e yapılacak en büyük hizmetin Mescid-i Aksa’nın saflarını doldurmak olduğunu belirten dernek yetkilileri, Türkiye’den yapılacak bu seferlerin hayati öneme sahip olduğunu belirtiyor.

SEFER 9 AĞUSTOS 2018’DE

Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği, Kudüs ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu anlamda birçok projeye imza atmaya başlayan UKEAD’ın projelerinden birisi de Kudüs Kültür Turları.

Projenin önemine vurgu yapan UKEAD yetkilileri Kudüs’e sahip çıkmanın birçok farklı yönteminin olduğunu, bunların en önemli ve etkilisinin Kudüs sokaklarında dolaşıp Mübarek Mescid-i Aksa’da ki saflarda yer almak olduğunu olduğu belirtildi.

“Dünyadaki tüm Müslümanları Kudüs’e sahip çıkmaya davet ediyoruz. Peki bu sahip çıkmanın yol ve yöntemleri nelerdir? Nasıl etkili bir yöntem takip etmeliyiz? Bu soru bizim karşılaştığımız en bariz sorulardan birisidir. Biz bu soruya Hz. Peygamberimizin ağzıyla cevap veriyoruz. Ne demiş efendimiz (as): Oraya (Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer gidemiyorsanız kandillerinde yakılmak üzere zeytinyağı gönderin. Biz Türkiye’de yaşayan Müslümanlar olarak şu anda Kudüs’e gitme imkânımız olduğu için Peygamberimizin ilk emrinin yerine getirilmesi gerektiğine ve bu yönteminde en Kudüs’e en büyük destek olduğunu söylüyoruz. Bununla birlikte orası tamamıyla bir Osmanlı şehri. Bizim oradaki mevcudiyetimizin anlamı çok farklı. Kudüslü kardeşlerimiz bizleri orada gördüklerinde “Nerede kaldınız?” diye soruyorlar. Dolayısıyla Türkiye’de bazı kardeşlerimizin Kudüs seferleriyle ilgili olumsuz tavırları doğru değil, bunu reddediyoruz. Hayır, biz oraya gitmeliyiz ve Kudüs’e sahip çıktığımızı, oradaki mevcudiyetimizle göstermeliyiz. Kudüs sokaklarına dolaşmak, vakit geldiğinde Mescid-i Aksa’da on binlerce Filistinli kardeşimizle omuz omuza Cuma namazı kılmak çok büyük bir mesaj içermektedir. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı UKEAD olarak ilkini yapacağımız “Kudüs Kültür Turları” projemize start veriyoruz.”

HZ. İBRAHİM’DEN HZ. YAKUB’A, HZ. MUSA’DAN HZ. İSA’YA PEYGAMBERLER DİYARI…

Dernek olarak Ağustos ayının 9’unda mübarek bir sefere niyetlendiklerini belirten UKEAD yetkilileri, hassasiyet sahibi herkesi bu kutlu sefere davet etti.

UKEAD, Ağustos ayındaki Kudüs seferi ile ilgili sosyal medyadan da şu çağrıyı yaptı:

“Peygamber kıssalarının geçtiği, yaşayan Kur’an tarihi…

Üç semavi inancın ortak değerlerinin canlı görüntüleri…

Bütün orijinalliği ile ayakta kalan 5 bin yıllık medeniyet ve mimari izleri…

Bütün güzelliği ve tazeliği ile Emevi, Memlük ve Osmanlı eserleri…

Yüzyıllardır paylaşılamayan miras, yeni keşfettiğimiz, kendimizi aradığımız âlem…

Hz. İbrahim’den Hz. Yakub’a, Hz. Musa’dan Hz. İsa’ya peygamberler diyarı…

Mekke ve Medine’den sonra gelen kutsal mekân…

Peygamberimizin (a.s) Mi ’raca çıkarken uğradığı, ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimiz olan Mübarek Mescid-i Aksa’ya seferimiz var.

Sizleri de bu kutlu yolculukta aramızda görmek isteriz.”

Bu anlamlı Kudüs seferi ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin irtibat numaraları ise 0212 534 50 54 veya 0553 731 51 57

27/06/2018 11:08:00
Yorum İco
556
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler