Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 14:59
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 14:59
Dolar
101.126
Dolar
227,0464
Dolar
6,0151
Dolar
5,3123

Irak Dışişleri Bakanlığı, İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını vahşi olarak nitelendirip, Müslüman ve uluslararası toplumun ivedi bir şekilde harekete geçmesi çağrısı yaptı.

Bakanlık Sözcüsü Ahmed Mehcub, yayınladığı yazılı açıklamada, "Irak Dışişleri Bakanlığı, bu vahşi saldırıları kınayıp, böylesi suçların önüne geçilmesi için karar yetkisine sahip Arap ve İslam dünyasıyla uluslararası toplumun ivedi bir şekilde harekete geçmesi çağrısı yapıyor." ifadelerini kullandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Gazze'deki Filistinli kardeşlerimiz, siyonistlerin acımasız saldırısına maruz kalıyor. Sorumluluk içerisinde hareket etmeyip, sessiz kalınması nedeniyle söz konusu saldırılar onlarca şehit ve yüzlerce insanın yaralanmasına sebebiyet verdi."

İşgalci İsrail savaş uçakları, salı sabahından çarşamba gününün ilk saatlerinde kadar Gazze Şeridi'ni hedef alan saldırılarda, Hamas, İslami Cihad ve direniş gruplarına ait noktaları vurmuştu.

Hamas ve İslami Cihad da İsrail'in Filistinliler aleyhinde işlediği suçlara yanıt olarak İsrail bölgelerine havan saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

İşgalci İsrail'in bu saldırılardan önce Gazze'deki Hamas ve İslami Cihad'a ait bazı noktalara düzenlediği hava saldırılarında 4 Filistinli şehit olmuştu.


31/05/2018 14:25:00
Yorum İco
253
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler