Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 06:52
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 06:52
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

İşgalci İsrail güçleri bu sabah Mescid-i Aksa’nın en ünlü kapılarından Bab El-Amud (Şam Kapısı)nı kapattı ve başta öğrenciler olmak üzere Filistinlilere kötü muamelede bulundu.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Kudüs kentinde, Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvad beldesinde ve Kudüs’ün güneydoğusundaki Cebel El-Mukebbir’de sekiz çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal polisi Bab El-Amud Kapısı’nın bölgede şüpheli bir cisim bulunması sebebiyle kapatıldığını öne sürerken, işgal güçlerinin son dönemde aynı bahaneyle bölgeyi birçok kez kapattığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Bab El-Amud Kapısı bölgesinde Filistinli bir öğrenciyi darp ettikten sonra gözaltına aldığı belirtildi.

Bu arada, işgal güçlerinin Silvan ve Cebel El-Mukebbir beldelerinde Filistinli yedi çocuğu gözaltına aldığı ifade edildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin gözaltına aldığı çocukların Hıdır Muhammed Avde(13), Cihad Cevad Ebu Rumuz (15), Sultan Serhan (14), Muhammed Cevad Ebu Rumuz (14), Mühenned Zeyd Meşahira (17), Uday Adnan Ğays (17) ve Ömeri Süleyman Meşahira (17) olduğunu açıkladı.

İşgalci İsrail güçlerinin gözaltına aldığı çocukları sorguya çekmek için Kudüs’ün batısındaki El-Meskubiyye Polis Merkezi’ne ve Salahaddin Caddesi’ndeki bir karakola götürdüğü öğrenildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

10/04/2019 13:38:00
Yorum İco
132
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.