Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 17:59
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 17:59
Dolar
97,578
Dolar
219.6293
Dolar
6.4322
Dolar
5.585

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Gazze Şeridi'nde görev yapan sağlık ekiplerine destek vermeleri amacıyla Sağlık Bakanı Cevad Avvad tarafından oluşturulan ekibin Gazze'ye girmesi için gerekli iznin işgalci İsrail tarafından verilmediği" ifade edildi.

Hükümete bağlı sağlık ekiplerinin Gazze'ye girişlerine izin verilmesi için uluslararası toplumdan İsrail'e baskı yapılmasının istendiği bakanlık açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

"Bu, yaralı ve hastaların tedaviden mahrum kalmalarını istemektir. Bu kişilerin tedavi için Gazze'den Batı Şeria'ya geçmelerine izin verilmediği gibi sağlık ekiplerinin de devlet hastanelerinde görev yapmak üzere Gazze'ye girmelerine izin verilmiyor."

İşgalci İsrail makamları Gazze Şeridi'nde yaralanan Filistinlilerin tedavi için Batı Şeria veya İsrail'e nakledilmelerine izin vermiyor.

ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etmek için 14 Mayıs'ta, Nekbe'nin (büyük felaket) 70. yılı münasebetiyle de 15 Mayıs'ta geniş katılımlı gösterilerin düzenlenmesi bekleniyor.

Gazze Şeridi'nin İsrail sınırına yakın 5 noktasında 30 Mart'tan bu yana "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl gösteriler düzenleniyor.

13/05/2018 20:02:00
Yorum İco
111
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler