Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 18:41
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 18:41
Dolar
90.108
Dolar
214.7940
Dolar
6.0954
Dolar
5.3604

 

İşgalci İsrail komutanı General Zvika Haimovich, İsrail- ABD ortaklığında düzenlenen “Juniper- Cobra 9” adlı tatbikatın senaryosunda Gazze Şeridi, Suriye, Lübnan ve İran’dan gelen binlerce füze saldırıları olasılığına hazırlanıldığını açıkladı.

Tatbikata 2 bin 500 ABD askeriyle İsrail’in hava savunma, lojistik, tıbbi ve diğer birliklerinden 2 bin askerin katıldığı belirtildi.

Bu arada, ABD ve İsrail savunma bataryalarıyla çeşitli füze türlerinin kullanılacağı ve atılan füzeleri engelleme, komuta ve kontrol sistemleriyle işbirliği yapma yeteneklerinin inceleneceği kaydedildi.

Öte yandan, tatbikatta Patriot, PAC-3, Arrow, Demir Kubbe ve geçen yıl İsrail ordusunun kullanımına sunulan Davud’un Sapanı gibi tüm temel füze savunma araçlarının kullanılacağı aktarıldı.

Tatbikat, eşzamanlı olarak birkaç cephede birden füze saldırılarıyla karşılaşma senaryolarını içeriyor.

İşgalci İsrail Hava Savunma Sistemi Komutanı Haimovich, tatbikatın açılışında yaptığı konuşmada, tatbikat senaryolarındaki durumların gerçekleşme oranının az olduğunu belirtti.

Söz konusu senaryoların en kötü durumda başarıyı sağlamak için kasıtlı seçildiğini söyleyen Haimovich şu ifadeleri kullandı:

“İsrail’in ABD ordusuyla yakın işbirliğine rağmen, İsrail ordusu saldırılara tek başına yanıt verme sorumluluğu üstleniyor. Her savunma bataryası farklı tehditlere etkin bir şekilde yanıt vermemizi sağlayan ek bir savunma katmanına sahip. Olağanüstü senaryoların gerçekleşmesi halinde ABD kuvvetleri savaşa hazır olma durumunu iyileştirmek için ülkeye gelecektir.”

 

11/03/2018 22:56:00
Yorum İco
143
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler