Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 12:20
AZ BULUTLU
İstanbul \ 12:20
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Dizi ve sinema oyuncusu Necati Şaşmaz, "Umarım İsrail, Mescid-i Aksa'nın altını oymaktan vazgeçerler." diyerek İsrail'in de üzerine oynandığını söyledi. 

 

"Kurtlar Vadisi" dizisindeki "Polat Alemdar" karakteriyle tanınan Şaşmaz, işgalci İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına ilişkin, AA muhabirine açıklama yaptı.

Kudüs'ün tüm insanlık alemi için değerli olduğunu söyleyen Şaşmaz, Kudüs gibi dünyanın birçok şehrinde farklı dinlerden ibadet mekanlarının bir arada olduğuna işaret ederek, "İyi gözlemlemek gerekir. Mesela İstanbul'da da hem sinagog hem kilise hem de camiler vardır. Bunlarla iyi geçinen, birbirleriyle uyum ve barış içinde yaşayan insanlar, her zaman başkaları tarafından rahatsız edilerek birbirleriyle düşürülmeye çalışılmış." ifadelerini kullandı.

 

İsrail'in de üzerinde oynanıyor!

 

İsrail üzerinde oyunlar oynandığı yorumunda bulunan Şaşmaz, şöyle devam etti:

"Umarım İsrail devleti bu mantaliteden ve tuzaktan kurtulur. Çünkü birileri onlar için de oynuyor diye düşünüyorum. Şimdiye kadar İsrail devletinin oynadığını düşünüyordum. Artık İsrail'in de üzerinde oynandığını düşünüyorum. Dünyanın, barış dünyası olması gerekir. Bunun en büyük savunucuları kendileri, söylemlerinden öyle anlıyoruz ama 'Kurtlar Vadisi Filistin'de, o zamanki politikalarından kaynaklı aksini gördüğümüz için bir film yapmıştık."

 

"Bazı kirli merkezler insanların akıllarını bulandırıyor"

 

Şaşmaz, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı insanların özgürce ibadetlerini yapabileceği bir yer haline getirmesi temennisinde bulunarak, "Umarım mantıklı bir çizgiye gelebilirler. (Mescid-i Aksa'nın) altını oymaktan vazgeçerler. Oradan çıkanlar her ne ise geri teslim ederler. Çünkü bunlar bir başka inancın hakkına tecavüz olmuş oluyor. Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki etme bulma dünyası. Bugün yaşıyorsunuz, yarın sizin başınıza geliyor. Siz yapıyorsunuz, öbür gün sizin başınıza geliyor. Allah en büyük intikam alıcıdır, müntakimdir ve hangi elle intikam alır onu da kendisi bilir." diye konuştu.

 

08/08/2017 12:25:00
Yorum İco
618
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler