Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 18:41
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 18:41
Dolar
90.108
Dolar
214.7940
Dolar
6.0954
Dolar
5.3604

 

"Purim" bayramı olarak bilinen Yahudilerin bayramının, işgal altındaki Kudüs'ün sokaklarında kutlanmaya başladığı bildilrildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Tevrat’ta da geçtiğine inanılan, antik Pers İmparatorluğunda yaşayan Yahudilerin, dönemin veziri Haman'ın öldürme planından kurtuluşunun anısına kutlanılan bir bayram olan"Purim" bayramı işgal altındaki Kudüs'ün sokaklarında fanatik Yahudiler tarafından kutlanmaya başladı.

"Küçük çocukların elinde silahlar"

İşgalci İsrail'in gençlerini Müslüman düşmanı bireyler olarak yetiştirdiği biliniyorken, henüz küçük yaşta olan çok sayıda Yahudi çocuğun Kudüs sokaklarında asker kıyafetleri giyerek ellerinde silahlarla kutlama yaptığı belirtildi.

"Gazze'ye giriş, çıkış yasağı"

Öte yandan, işgalci İsrail'in, Yahudilerin "Purim Bayramı" nedeniyle Salı'dan itibaren Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nden giriş çıkışı kapatacağı bildirilmişti.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Salı gece yarısından itibaren Gazze'deki sınır kapıları ile Batı Şeria'dan İsrail'e geçişlerin tamamen kapatılacağı, uygulamanın cumartesi gecesine kadar devam edeceği belirtilmişti.

 

02/03/2018 15:15:00
Yorum İco
263
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler