Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 09:13
GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI
İstanbul \ 09:13
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü, Kudüs'te yaşananların tarihsel ve güncel veriler ışığında derlendiği bir çalışmaya imza attı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kudüs'te ortaya konulan karanlık oyunun ve yaşanan dramın perde arkasında yatan gerçeklerin, tarihsel belgeler ışığında ele alındığı 107 sayfadan oluşan bir rapor hazırladı. 'Kudüs'ün kronolojisi' başlığı altında toplam üç bölümden oluşan raporda, 'MÖ 10 binden Kudüs’ün Fethine', 'Kudüs’ün Fethinden 19. Yüzyıla' ve '19. Yüzyıldan Günümüze' başlıkları altında kutsal topraklarda yaşananlar gerçek yönleriyle sunuluyor."

Raporun içeriği hakkında bilgilerin verildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Rakamlarla Kudüs bölümünde ise İsrail’in devlet terörü, Filistin halkına yönelik saldırı ve katliamları, insanlık dışı ambargo uygulamaları, Kudüs’e dair işgal politikaları, hazırlanan info grafikler eşliğinde tüm boyutlarıyla gözler önüne seriliyor. Raporda İsrail zulmüne ilişkin ilginç istatistiklere de yer verilmiş. Örneğin İsrail’in 1967 yılından bu yana sistematik olarak Filistin’de söktüğü zeytin ağaçlarının sayısı ABD'nin New York şehrindeki Central Park'ın 33 katına eşit büyüklüğe ulaşmış durumda. Ya da her zaman gündeme gelen Gazze’de su sıkıntısı söyleminin de aslında gerçek bir sıkıntı olmadığı, Gazze’nin en az Londra kadar yoğun yağış aldığı ancak İsrail’in uygulamaları nedeniyle su sıkıntısının yaşandığına yer verilmiş. Raporda ayrıca İsrail zulmü altındaki Kudüs’ün demografik yapısı, eğitimi, iş gücü ve istihdamına dair bilgiler yer alırken, İsrail’in adaletsiz ve zalim politikaları neticesinde ortaya çıkan Filistin ve Gazze’deki su krizine dair çarpıcı veriler de kamuoyunun takdirine sunuluyor."

22/05/2018 11:40:00
Yorum İco
509
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler