Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 22:23
AZ BULUTLU
İstanbul \ 22:23
Dolar
90.262,95
Dolar
227,6633
Dolar
6,8437
Dolar
6,0196

 

İşgalci İsrail Hükümetinin, işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’nın güneyinde yer alan Silvan beldesinde arkeolojik kazı çalışmalarını finanse edeceği bildirildi.

Filistin’in resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail medyasında yer alan haberlerde, işgalci İsrail Hükümeti'nin, “Davud Şehri” olarak isimlendirilen Mescid-i Aksa’nın güneyinde yer alan Silvan beldesinde arkeolojik kazı çalışmalarının yapılması için 16 milyon dolar destek sağlayacağı belirtildi.

İşgalci İsrail Kültür ve Turizm Bakanı Miri Regev’in gelecek Pazar günü İsrail Hükümetine sunması beklenen söz konusu proje onaylandığında, Yahudi yerleşimcilere bağlı “Elad” derneğinin bölgede kazı çalışmaları başlatacağı kaydedildi.

Proje kapsamında, işgalci İsrail makamları işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde arkeolojik kazı çalışmalar yaparak, daha sonra bölgede “Uluslararası Din, Miras, Kültür ve Turizm Merkezi” kurmayı planlıyor.

Öte yandan, işgalci İsrail polisi eşliğinde Kudüs’ün Silvan beldesinde yapılacak kazı çalışmalarının bütçesinin işgalci İsrail Hükümeti tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı vasıtasıyla sağlanacağı aktarıldı.

Bu arada, işgalci İsrail Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, işgalci İsrail Hükümetinin söz konusu projeye destek vermesinin son derece önemli olduğu ve bu tür yardımların düzenli olması gerektiği vurgulandı.

 

09/05/2018 13:53:00
Yorum İco
207
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler