Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:01
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 15:01
Dolar
100.938
Dolar
226,9858
Dolar
5,9952
Dolar
5,3121

 

İşgalci İsrail Çevre Bakanlığı'na bağlı ekiplerin, işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın doğu surlarının dibinde yer alan Bab'ur Rahmet mezarlığına baskın düzenlediği bildirildi.

Kudüs Vakıflar Dairesi'den yapılan açıklamada, işgalci İsrail'e makamlarına bağlı ekiplerin Mescid-i Aksa'nın doğu surları dibinde bulunan "Bab'ur Rahmet" mezarlığını bastığı belirtildi.

Kudüs Vakıflar Dairesi Mezarlıklar Sorumlusu Mustafa Ebu Zühre, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, işgalci İsrail Çevre Bakanlığına bağlı ekiplerin güvenlik birimlerinin eşliğinde "Bab'ur Rahmet" mezarlığına girerek yeni duvar inşa etmek üzere ölçüler aldığını belirtti.

Ebu Zühre, açıklamasının devamında, işgalci İsrail makamların düzenli bir şekilde işgal altındaki Kudüs'te bulunan mezarlıklarına baskın düzenlediğini ve içinde sahabe kabirlerinin de bulunduğu mezarlıkların hürmetini ihlal ettiğini söyledi.

Öte yandan, işgalci İsrail polisi geçen hafta, Kudüs'ün Selahaddin caddesinde bulunan Mucahidun mezarlığına baskın düzenlemişti.

İşgal polisin mezarlık kapılarına da zarar verdiği, daha önce çeşitli zamanlarda İsrail işgal güçleri tarafından şehit edilen ve mezarlıkta defnedilen Filistinli Abdulmalik Ebu Hurub, Sair Ebu Gazale, Baha İleyyan, Muhammed Ebu Halef ve Abdulmuhsin Hassune ile Muhammed Cemal Kaluti'nin mezar taşlarını da kırdığı ifade edilmişti.

16/03/2018 14:33:00
Yorum İco
170
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler