Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 13:36
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 13:36
Dolar
97.298,09
Dolar
221,8487
Dolar
6,1182
Dolar
5,3676

 

 

İsrail polisi, işgal altındaki Kudüs’te bulunan Bab er-Rahmet Müslüman Mezarlığında, İsrail Doğayı Koruma İdaresinin planlarına karşı toplanan Filistinlilere müdahale ederek, 4 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’nın doğu surlarına bitişik tarihi Bab er-Rahmet Müslüman Mezarlığında toplanan onlarca Filistinli, mezarlığın bir kısmında Yahudi Milli Parkı inşa etmeyi planlayan İsrail Doğayı Koruma İdaresini protesto etti.

İsrail polisi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombalarıyla müdahale ederek, Filistinlileri dağıtmaya çalıştı. Mezarların arasında yaşanan kovalamacanın ardından İsrail polisi 4 Filistinliyi gözaltına alırken, bazı Filistinlileri ise darbetti.

İsrail Doğayı Koruma İdaresine bağlı ekipler geçen hafta, tarihi Bab er-Rahmet Müslüman Mezarlığında bir kısım kabri kazmış, hürmetini ihlal etmişti.

İsrailli ekipler, içinde çok sayıda sahabe kabri de bulunan mezarlıkta yaptığı kazı çalışmaları sonrası mezarlığın bir kısmının etrafını Yahudi Milli Parkı yapılması amacıyla çitlerler çevirmişti.

Filistinliler ise geçen hafta boyunca İsrail makamlarının söz konusu ihlallerine, düzenledikleri eylemlerle karşı çıkmıştı.

11/05/2018 18:45:00
Yorum İco
220
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler