Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 12:16
AZ BULUTLU
İstanbul \ 12:16
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, "İsrail hükümetinin Mescid-i Aksa'da ibadet yapılmasını yasaklamasını asla ve asla kabul edemeyiz. Her hükümetin, her inanca saygı göstermesi lazım." dedi.

 

Son günlerde Filistin'in yeniden kaynamaya başladığını belirten Kılıçdaroğlu, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik uygulamalarını eleştirdi.

CHP'nin bu konuda duyarlılığının belli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, sorunun barışçıl yollarla çözülmesi gerekliliğine değindi.

Kılıçdaroğlu, "İsrail hükümetinin Mescid-i Aksa'da ibadet yapılmasını yasaklamasını asla ve asla kabul edemeyiz. Her hükümetin, her inanca saygı göstermesi lazım. Kaldı ki Mescid-i Aksa'nın İslam alemi için ne kadar önemli olduğunu herhalde onlarda çok iyi biliyorlardır. Bakın hicretin ilk 17 ayı boyunca Mescid-i Aksa kıble olarak kabul edilmiştir." diye konuştu.

Hazreti Ömer ve Selahaddin Eyyubi'nin Mescid-i Aksa'da bütün inançlara özgürlük tanıdığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, İsrail hükümetinin Müslümanların duyarlılıklarını kabul etmesi gerektiğini söyledi.

İbadet yerinde şiddetin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "İbadet eden insana tekme atılmaz. Her inanca saygı göstermek insan olmanın varlık nedenidir." dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP'li milletvekillerinin destek amacıyla Filistin Büyükelçiliğini ziyaret edip bir tutum belgesi yayınladıklarını hatırlatarak, bu tutum belgesini okudu.

25/07/2017 15:50:00
Yorum İco
654
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler