Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 13:41
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 13:41
Dolar
97.298,09
Dolar
221,8487
Dolar
6,1182
Dolar
5,3676

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, Filistin'e Kudüs'e bir grup öğrencinin gönderilmesini istedi. Erdoğan, " 'Türkiyeliler, Türkler, Anadolu Müslümanları burada.' dedirtmeleri lazım, zalimler aynı zamanda korkaktırlar da. Eğer zulme karşı mücadele edeceksek, dik duracaksak, bizler de onların korkularının karşısında dev cesaret abideleri olmak zorundayız" dedi.

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) iş birliğinde 200 üniversite öğrencisinin 5-30 Ağustos'ta 18 Afrika ülkesini ziyaret edeceği Afrika Tecrübe Paylaşımı Hazırlık Programının kapanış etkinliği, TİKA Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

İsrail'in Kudüs'teki ihlallerine de değinen Erdoğan, bu proje kapsamında Filistin'e de bir grup öğrencinin gönderilmesini istedi.

Dünya Bankası ile Filistin'e gerçekleştirdikleri ilk ziyarette, Kudüs'te yatsı namazını kıldıktan sonra İsrail askerlerinin cami bahçesini boşaltmasını, o sırada yaşadıklarını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Benim o esnada yaşadıklarımı yaşaması gerekiyor gençlerin. Şu anda İsrail maalesef devamlı bu hadsiz davranışlarını, hep çıtayı yukarıya götürerek, sınırlarını genişletmeye çalışıyor. O duyguları yaşamamız gerekiyor ki bu dünyada adaletsizliklerin bu kadar pervasızca yapılamaması için mücadele veren gençler, insanlar olasınız. Onun için bu gruptan veya bu grubun dışından bir grubun Filistin'e gitmesi, muhakkak Kudüs'e gitmeleri, 'Türkiyeliler, Türkler, Anadolu Müslümanları burada.' dedirtmeleri lazım. Çünkü inanın zalimler aynı zamanda korkaktırlar da. Eğer zulme karşı mücadele edeceksek, dik duracaksak, bizler de onların korkularının karşısında dev cesaret abideleri olmak zorundayız."

Erdoğan, "Bu gençlerin bu öz güvenle ve fedakarlık anlayışıyla kuracakları gelecek, batı medeniyetinin dünyaya sunduğu kandan, gözyaşından, adaletsizlikten başka bir şey getirmeyen gelecekten çok daha aydınlık bir gelecek olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

04/08/2017 10:28:00
Yorum İco
672
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler