Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 11:31
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 11:31
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

İşgal altındaki Kudüs’te bulunan Kudüs Elektrik Şirketi, ofisi kentin kuzeyinde yer alan Jaba Kulübü’nde Kudüslü kadınlara yönelik elektriğin nasıl tasarruf edileceği konusu ile ilgili atölye düzenledi.

İşgal altındaki Kudüs’ün çeşitli bölgelerinde oturan Filistinli kadınların katıldığı atölyede, elektrikli aletlerin doğru kullanılması, faturaların yapılandırılması, elektrik kesintisi durumunda nelerin yapılması gerektiği gibi konular tartışıldı.

Atölyede sunum yapan Revzan Husun, elektrik kesintisi yaşanması durumunda nelerin yapılması gerektiğine dikkat çekerek, elektrik kesintisi olduğu zaman ilk önce takılı aletlerin çıkarılması gerektiğini ifade etti.

Husun sunumunda ayrıca, işgal altındaki Kudüs’te elektrik kesintilerinin daha az yaşanması için hayata geçirilen uygulamalardan bahsetti.

Öte yandan, atölyenin önemi hakkında konuşan Husun, Kudüs Elektrik Şirketi olarak düzenlenen bu atölyenin amacı işgal altındaki Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin topluma karşı bilincini arttırmak olduğunu belirtti.

11/02/2019 13:09:00
Yorum İco
113
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.