Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 06:53
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 06:53
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Kudüs’teki İslami Vakıflar ve Mescid-i Aksa İşleri Dairesi, bekçi Imran Er-Recebi’nin işgal polislerinden baskın sırasında ayakkabılarını çıkarmalarını istediği için darp edilmesini kınadı.

Mescid-i Aksa bekçilerinden Er-Recebi, dün Rahmet Kapısı Mescidi’ne ayakkabılarıyla giren işgal polisine itiraz ettiği için işgal güçlerince darp edilerek gözaltına alındı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Rahmet Kapısı Mescidi’ni ve Mescid-i Aksa bekçilerini sistematik bir şekilde hedef aldığını söyledi.

Mescid-i Aksa bekçilerinin ümmet adına üstlendikleri emaneti hakkıyla yerine getirdiklerini belirten Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Mescid-i Aksa bekçilerinin ve çalışanlarının yanında olduklarını ifade etti.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Rahmet Kapısı Mescidi’ni açtıkları gerekçesiyle 50’den fazla bekçi ve görevlinin gözaltına alındığına dikkat çekerek, işgal güçlerinin bu politikasının kendilerini Mescid-i Aksa’nın kimliğini koruma görevini yerine getirmekten alıkoyamayacağını bildirdi.

Rahmet Kapısı Mescidi’nin Mescid-i Aksa’nın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve açık kalacağını belirten Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, işgalcilerin Rahmet Kapısı Mescidi hakkındaki kararlarının geçersiz olduğuna dikkat çekti.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Mescid-i Aksa’nın 144 dönümlük arazisiyle ve tüm binalarıyla sadece Müslümanlara ait olduğunu bir kez daha vurguladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

05/04/2019 16:09:00
Yorum İco
109
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.