Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:01
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 15:01
Dolar
100.938
Dolar
226,9858
Dolar
5,9952
Dolar
5,3121

 

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, İsrail Meclisi'ndeki milletvekillerinin 3 ayda 1 kez olmak üzere Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin vermesine tepki gösterdi.

Vakıflar Dairesinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun, meclisteki milletvekillerinin Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin vermesi kınandı.

Radikal Yahudilerin İsrail güçleri eşliğinde her gün yaptığı baskınlar dahil İsrail'in Mescid-i Aksa'nın tarihi ve hukuki statüsünü değiştirmeyi amaçlayan her türlü uygulamasına karşı çıkıldığı belirtildi.

Açıklamada, uluslararası topluma, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini durdurması, uluslararası karar ve sözleşmelere bağlı kalması için müdahale etme çağrısında bulunuldu.

Netanyahu, İsrail Meclisi'ndeki milletvekillerinin 3 ayda 1 kez olmak üzere Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin vermiş, İsrail Meclisi Basın Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen milletvekilleri için uygulanacak ayrıntılı talimatlar duyurulmuştu.

İsraillilerin Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmesi sonucu Filistinliler ile İsrail güçleri arasında yaşanan çatışmalardan bu yana iki yıldır Meclis üyelerinin Mescid-i Aksa'ya girişine izin verilmiyordu.

05/07/2018 22:36:00
Yorum İco
233
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler