Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 07:13
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 07:13
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin Nisan ayında Kudüs kentinde mesken veya işyeri olarak kullanılan 51 binayı yıktığını açıkladı.

Merkez, işgal yönetiminin ihlalleriyle ilgili hazırladığı aylık raporunda, işgal güçlerinin geçen ay Kudüs kentinde yıkımları yoğunlaştırdığını bildirdi.

Raporda, Filistinlilerin inşaat ruhsatı alabilmesi için gerçekleştirilmesi neredeyse imkansız şartlar ileri süren işgal yönetiminin Filistinlilere ait binaları ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktığı belirtildi.

Kudüs’te geçen ay 11 binanın yıkım bedeli ödemek istemeyen sahipleri tarafından yıkıldığı kaydedilen raporda, işgal güçlerinin ise 10 ev, 5 oda, 26 hayvan ağılı, 2 duvar, 2 otopark, mesken olarak kullanılan bir baraka, 2 depo, bir balkon, bir ticarethane ve mesken olarak kullanılan bir binayı yıktığı ifade edildi.

Raporda ayrıca Cebel El-Mükebbir’de 23, Sur Bahir’de 7, Silvan’da 11, Şufat Kampı’nda 3, Um Tuba’da 3, Eski Belde’de 3 ve Beyt Hanina’da bir binanın Nisan ayında işgal güçlerince yıkıldığı açıklandı.

İşgalcilerin ihlalleriyle ilgili aylık raporunda Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlara da değinen Vadi Hulve Bilgi Merkezi, Nisan ayında 3 bin 658 Yahudi yerleşimcinin ve öğrencinin Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katıldığını bildirdi.

Raporda, işgal güçlerinin geçen ay Kudüs’te 130 kişiyi gözaltına aldığı ve 18 kişiye çeşitli sürelerde Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları verdiği ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

07/05/2019 14:26:00
Yorum İco
138
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler