Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 03:20
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 03:20
Dolar
102.715
Dolar
224,3274
Dolar
5,9676
Dolar
5,2814
Foto Haber

 

İşgalci İsrail Kudüs belediyesinin öncülük ettiği ve onlarca Yahudi kuruluşunun katıldığı “Yahudi Işık Bayramı” Hanuka‘nın işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde düzenlendiği bildirildi.

Palestinian Press Agency’nin haberine göre, işgalci İsrail Kudüs belediyesinin bu sene onuncu kez düzenlediği “Yahudi Işık Bayramı” Hanuka kapsamında işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin surlarına çeşitli gösterilerin yansıtıldığı belirtildi.

İşgalci İsrail Turizm ve İsrail Kudüs İşleri Bakanlığı’nın destek verdiği gösterilerin Eski Şehir’in el-Halil ve Babu’l-Amud kapılarının önünde yoğunluk gösterdiği aktarıldı.

Bunun yanı sıra, bayram kutlamaları esnasında birçok Yahudi sanatçının eserlerini Kudüs’ün sokaklarında seslendirerek gösteriye eşlik ettiği kaydedildi.

1600’lü yıllarda mütevazı bir dini gelenek olarak başlayan Işık Festivali, günümüzde en gelişmiş dizayn, inovasyon ve artistik çalışmaların sergilendiği büyük bir şehir etkinliğine dönüşmüş durumda.

İşgalci Yahudi yerleşimciler her yıl düzenli bir şekilde Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde söz konusu bayramın kutlamalarını düzenliyor. Hanuka Bayramı’nın işgal atındaki Kudüs’te geniş çaplı kutlanmasının amacı şehrin tarihi ve dini kimliğini değiştirmek olduğu ifade ediliyor.

02/07/2018 10:46:00
Yorum İco
260
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler