Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 09:09
GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI
İstanbul \ 09:09
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

 

Kudüs, Filistin ve dünyadan 200 yakın yemek tarifi içeren “Kudüs’ten bir bilgi ve gezi” kitabı ile Kudüslü İlham Bağdadi işgal altındaki Kudüs’ün mutfağını ve tarihini tanıtıyor.

İşgal altındaki Kudüs’ün Vadi el-Cevz beldesinde yaşayan İlham Bağdadi yemek konusundaki başarılarının kız kardeşi Saham Bağdadi’den geldiğini anlatıyor. Bağdadi, kız kardeşi Saham’ın Kudüs’ün mutfağını dünyaya tanıtan kişi olduğunu ve Kudüs mutfağına dair birkaç kitap telif ettiğini belirtiyor.

Aljazeera el-Quds’a verdiği demeçte İlham Bağdadi, Kudüs mutfağının tarihini oluşturmak için Kudüslü yaşlı kadınlarla söyleşiler gerçekleştirdiğini belirtti.

Kudüs mutfağının çok zengin olduğunu söyleyen Bağdadi, Kudüslü kadınların Ramazan'da iftar için yemek hazırlamakta çok zorlandığını ifade ederek, “Bu kitabı yazarken Kudüs’te yaşayan kadınların Ramazan’da iftar yemeği yaparken karşılaştıkları sorunları gidermeyi hedefledim” ifadelerini kullandı.

Kitapta yaklaşık 200 yakın yemek tarifinin bulunduğunu ifade eden Bağdadi, “Tarifleri resimlerle zenginleştirdim ve yazarken çok basit bir dil kullandım” dedi.

Öte yandan, Bağdadi, kitapta ramazan tatlısının tarifini yazdığını da söyledi.

 

23/05/2018 11:58:00
Yorum İco
277
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler