Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 06:54
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 06:54
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Filistin Vakıflar Bakanlığı’nın yayınladığı verilere göre, işgalci İsrail mart ayında Mescid-i Aksa’nın saygınlığını 56 kez çiğnedi ve El-Halil'deki Hz. İbrahim Camii’nde 53 vakitte ezan okunmasını engelledi.

Filistin Vakıflar Bakanlığı, konuyla ilgili yayınladığı raporda, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’daki Rahmet Kapısı Mescidi’ne yönelik çetin savaşını mart ayında da sürdürdüğünü belirtti.

Raporda, işgal güçlerinin geçen ay çok sayıda Kudüslüye ve Mescid-i Aksa bekçilerinden birçoğuna Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları verdiği ifade edildi.

Filistin Vakıflar Bakanlığı, Heykel Örgütleri Birliği’nin Araplara ve Müslümanlara yönelik ırkçı çağrılarına ve Mescid-i Aksa üzerinde İsrail egemenliğinin ilan edilmesi taleplerine işaret etti.

İşgal güçleri ve yüzlerce Yahudi yerleşimci Selfit kentinin kuzeyindeki Kefel Haris beldesine baskın düzenleyerek ayin yaptı.

Yahudi yerleşimcilerin El-Halil’in kuzeyindeki Yunus Peygamber türbesinde ayin yaptıkları ifade edildi.

Yahudi yerleşimciler ayrıca Beytlahim’in batısındaki Betir beldesi merkezinde yer alan Er-Rahman Camii’ne saldırarak duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı.

Yahudi yerleşimciler Kudüs’teki Şeyh Mekki Camii’ne saldırarak kapısına çıkartma yapıştırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi

08/04/2019 14:30:00
Yorum İco
165
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.