Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 05:53
SAĞANAK YAĞIŞLI
İstanbul \ 05:53
Dolar
93.616
Dolar
209.5348
Dolar
6.0985
Dolar
5.3343

 

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, İsrail parlamentosu Knesset üyeleri ve İsrailli bakanlara işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın yapma ruhsatını verdiği bildirildi.

Filistin’in resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, işgalci İsrail Başbakanı Netanyahu’nun 2015 yılında çıkardığı kararla İsrail Parlamentosu üyelerine Mescid-i Aksa’ya baskın yapma yasağını kaldırdığı belirtildi.

Başbakan Netanyahu’nun İsrail parlamentosu başkanına bildirdiği kararda, İsrail parlamentosu üyeleri ve İsrailli bakanlara Mescid-i Aksa’ya üç ayda bir baskın yapma izninin verildiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa'ya baskınlar devam ediyor

Son iki gün içerisinde işgalci İsrail polisi eşliğindeki 100’e yakın fanatik Yahudi ile çok sayıda turist Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

İşgalci İsrail polisi, Yahudi yerleşimcilerin Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü öğleden önce ve öğleden sonra Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine izin veriyor.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen İsrail, fanatik Yahudileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Harem-i Şerif'te kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

 

04/07/2018 11:38:00
Yorum İco
177
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler