Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 07:12
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 07:12
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

Onlarca fanatik Yahudi yerleşimciden oluşan gruplar mübarek Ramazan ayının ilk gününde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimciler bu sabah çok sayıda işgal polisiyle sağlanan yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya girdi.

İşgal güçlerinin El-Mağaribe Kapısı’nı baskından kısa süre önce açtığı ve baskına katılacak Yahudi yerleşimcileri himaye için Mescid-i Aksa’nın avlusunda önlem aldığı belirtildi.

Bu arada, işgal güçlerinin Kudüslü birçok erkek ve kadın aktivistin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermemeyi sürdürdüğü kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

06/05/2019 16:14:00
Yorum İco
160
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.