Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 18:43
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 18:43
Dolar
Dolar
Dolar
Dolar

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak ilan etmesi kararına karşı “Dünyadan Kudüs’e” başlıklı karikatür sergisi açıldı.

Sergideki karikatürler, işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinin Eski Şehir bölgesindeki binaların duvarlarına asıldı.

Serginin organizatörü Filistinli karikatürist Muhammed Sabaane, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Sergide 40 ülkeden 150 karikatürist ve sanatçının çalışmaları yer alıyor. Karikatüristler çalışmalarıyla Filistinli çocukların acılarını ve ABD Başkanı’nın (Donald Trump) Kudüs kararını ortaya koydu.” dedi.

Sabaane, dünya sanatçılarının ve karikatüristlerinin bu sergisinin, İsrail işgalini protesto ve ABD’nin hegemonyasına karşı bir mesaj taşıdığını ifade etti.

Ramallah’ın Eski Şehir bölgesindeki binaların duvarlarında görülebilecek serginin bir hafta boyunca ziyaretçilere açık olduğu belirtildi.

Öte yandan Ramallah Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, serginin, İsrail’in Filistin’in imajını bozma amacıyla sanat sergilerini kullanmasıyla mücadeleyi hedeflediği kaydedildi.

Açıklamada, serginin, Filistin halkının dertlerini Ramallah’ın duvarlarına yansıttığına vurgu yapılarak, “Sergi, tüm dillerle işgalin bitirilmesi için sanatçılardan yükselen bir çığlıktır. Aynı zamanda Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu teyittir.” ifadelerine yer verildi.

28/03/2018 09:23:00
Yorum İco
444
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler