Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 15:07
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 15:07
Dolar
100.938
Dolar
226,9858
Dolar
5,9952
Dolar
5,3121

 

Ürdün, İsrail’in Filistin toprakları işgalini sonlandırması için uluslararası toplumu ahlaki ve kanuni sorumluluk üstlenerek baskı yapma çağrısı yaptı.

Ürdün Filistin İşleri Dairesi Başkanı Nidal Haddad, Arap Birliği’nin Kahire’de düzenlediği 78’inci Filistin toplantısında yaptığı açıklamada, Filistin meselesinin Arap dünyasının öncelikli meselesi olduğunu ve Ürdün’ün söz konusu meseleye son derece önem verdiğini belirtti.

Açıklamanın devamında, Filistin meselesinin bölgedeki çatışmanın ana kaynağı olduğunu dile getiren Haddad, “Bölgedeki emniyetin ve istikrarın sağlanması, 1967 sınırları içerisinde başkenti “Doğu Kudüs” olan bağımsız Filistin devletinin kurulması ile mümkündür” diye konuştu.

Öte yandan, işgalci İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarının arttığını ve bunların engellenmesi için acil müdahalenin gerektiğini ifade eden Haddad, İsrail’in Filistin işgalini bitirmesi için uluslararası topluma baskı yapma çağrısı yaptı.

Bunun yanı sıra, toplantıya katılan Filistin Heyeti Başkanı Fevvaz Mücahit, Ürdün’ün Filistin meselesinin çözümü için önemli adımlar attığını kaydederek, “Ürdün, Filistin mültecileri ve Kudüs konusunda önemli adımlara imza atmıştır” ifadelerini kullandı.

 

25/06/2018 11:20:00
Yorum İco
247
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler