Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 18:39
ÇOK BULUTLU
İstanbul \ 18:39
Dolar
90.108
Dolar
214.7940
Dolar
6.0954
Dolar
5.3604

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Venezuela Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Vekili Hasan Turan, "Latin Amerika'nın yıldızı olma potansiyeline sahip" dediği Venezuela ile Türkiye'nin ilişkilerinin, "Türkiye'nin dış ilişkileri arasındaki en iyilerinden biri" olduğunu belirtti.

Venezuela eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'in ölümünün 5'inci yılı anma etkinlikleri nedeniyle Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun davetiyle Caracas'a gelen Turan,açıklamalarda bulundu.

Turan, "Türkiye'deki Chavez ve Maduro ilgisinin sebebine" yönelik soruya, iki liderin de Filistin'e olan desteğini hatırlatarak, şu yanıtı verdi:

"Geçmişte Chavez ve şimdi de Maduro'nun Filistin davasına desteği Türk halkını ve İslam dünyasını memnun ediyor. Venezuela'nın emperyalizm karşıtı duruşu mazlum halkların her zaman dikkatini çekmiştir. Venezuela'nın zulüm, adaletsizlik, işgal karşısındaki duruşu, adalet ve özgürlük arayan halkların her zaman ilgisini çekmiş ve onlara umut vermiştir. Latin Amerika'dan dünyaya yayılan bu çağrı mazlumların çağrısıdır."09/03/2018 15:27:00
Yorum İco
179
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler