Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 01:40
PARÇALI BULUTLU
İstanbul \ 01:40
Dolar
102.715
Dolar
224,3274
Dolar
5,9676
Dolar
5,2814

 

İşgalci Yahudi yerleşimcilerin, işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde yürüyüşü düzenlediği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail güçlerinin sabah saatlerinden itibaren Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin giriş çıkışlarını kapatarak, işgalci Yahudi yerleşimcilerin her ay düzenli olarak yaptığı yürüyüşe eşlik ettiği belirtildi. Bu arada, yüzlerce Yahudi yerleşimcinin yürüyüş esnasında “Araplara Ölüm”, “Araplar Defolun” gibi ırkçı sloganlar attığı kaydedildi.

Öte yandan, Yahudi yerleşimcilerin Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’nın el-Esbat kapasının önünde Telmudi ayinlerini eda ettiği aktarıldı.

İşgalci Yahudi yerleşimciler, İbrani takvimine göre her aybaşında işgal altındaki Kudüs’ün sokaklarında yürüyüş düzenleyerek Filistinlileri kışkırtan davranışlarda bulunuyor.

112 Yahudi yerleşimci Aksa’yı bastı

Bunun yanı sıra, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi'nden alınan bilgiye göre, sabah seansında, 112 fanatik Yahudinin, İsrail polisi eşliğinde Fas (El-Meğaribe) Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği belirtildi.

İbrani takvimine göre "Nisan ayı" başlangıcı sayılan ve Hamursuz Bayramı'nı da kapsayan bu günlerde fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarında artış yaşanıyor.

İşgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında "Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu" iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Harem-i Şerif'te kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

 

16/04/2018 15:12:00
Yorum İco
248
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler