Social Media Fixed
Kudüs Hava Durumu
Kudüs \ 03:18
HAFİF YAĞMURLU
İstanbul \ 03:18
Dolar
102.715
Dolar
224,3274
Dolar
5,9676
Dolar
5,2814

Almanya’da bu yaz düzenlenecek uluslararası müzik festivali Ruhrtriannale’de Filistin’e destek verdiği için İskoç müzik grubu Young Fathers'ın konseri iptal edildi. Tepkiler üzerine yeniden çağrılan grup, daveti geri çevirdi ve Almanya'da bir daha konser vermeyeceğini duyurdu.

Almanya'da her yıl yaz aylarında düzenlenen etkinliklerde bu yıl kriz yaşandı. Festival komitesi, 18 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festival için Mercury Prize sahibi İskoç alternatif müzik grubu Young Fathers’ı programa dahil etti. Ancak daha sonra İskoç alternatif müzik grubu Young Fathers, Filistin’e destek verdiği gerekçesiyle 13 Haziran’da festival listesinden çıkarıldı.

Almanya konseri iptal etti

Festivalin sanat yönetmenlerinden Stefanie Carp, Young Fathers’ın, Filistin topraklarında İsrail işgaline son verilmesi amacıyla kurulan Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar Hareketine (BDS) mesafeli durmadıkları gerekçesiyle grubun festivaldeki konserinin iptal edildiğini duyurdu.
Tepkiler üzerine geri davet gönderildi

"Ne yazık ki, Young Fathers kendilerini BDS Hareketinden soyutlamadı" ifadesini kullanan Carp, gelen tepkilerin ardından geri adım atmak zorunda kaldı. Ancak yine grubun BDS Hareketine yaklaşımını onaylamadığını yineleyen Carp, Young Fathers'a yeni bir davet gönderdiklerini duyurdu.

Almanya’da konsere çıkmama kararı aldılar

Ancak bu açıklama ve yeni davet İskoç Young Fathers'ı mutlu etmedi. Grubun menajerlerinden James Stanson, konuyla ilgili açıklamasında yaşananların ardından konsere katılmayacaklarını kaydetti.

Müzik grubu, daha önce de komitenin kendilerini BDS Hareketiyle aralarına mesafe koymalarına ilişkin yaklaşımını "yanlış ve son derece hatalı"bulduklarını açıklamıştı.
Grup, yaşanabilecek benzer sıkıntılardan dolayı Almanya’da herhangi bir konsere çıkmama kararı aldıkları duyurdu.

02/07/2018 09:44:00
Yorum İco
304
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.
Anahtar Kelimeler