'AKSA'NIN VE HZ. İBRAHİM CAMİSİ'NİN BASILMASI DİNİ SAVAŞTIR'

Hamas, binlerce yahudi yerleşimcinin Hz. İbrahim Camisi'ne baskın düzenlemesinin Filistinli halkın varlığını hedef alan bir savaş olduğunu dile getirdi.
24/11/2019 18:13:00

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, binlerce yahudi yerleşimcinin El-Halil şehrine ve Hz. İbrahim Camisi'ne baskın düzenlemesinin ve Mescidi Aksa'da gündelik olarak meydana gelen olayların Filistinli halkın varlığını hedef alan bir savaş olduğunu dile getirdi. 

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum, gerçekleştirilen bütün bu baskınların İsrail işgal yönetiminin Filistinlilere ve onların kutsal mekanlarına yönelik olarak yönlendirdiği, buraların kimliğini silmeyi ve yahudileştirmeyi amaçlayan bir dinsel savaş olduğunu dile getirdi. 

Fevzi Berhum, yaptığı basın açıklamasında bu kesintisiz düşmanlıklar karşısında Filistin halkının bütün mensuplarının ve oluşumlarının harekete geçmesi, işgale ve onun yerleşimci gruplarına karşı durmaları gerektiğini ifade etti. 

Berhum açıklamasında işgale ve yerleşimcilere karşı gerçek bir savaş verilmesi, kutsal mekanların savunulması ve her ne kadar fedakarlık yapmayı gerektirse de buraların korunması çağrısı yaptı. 

Siyonist işgale karşı zorlayıcı kararların alınamamasının, onunla ilişkilerin normalleştirilmesi için yarış yapılmasının, Filistin halkının ve kutsal yerlerinin korunması, direnişinin güçlendirilmesi konusunda kusur edilmesinin işgalciye suçlarını ve ihlallerini artırma cüreti verdiğini belirtti. 

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

24/11/2019 18:13:00
YORUMLAR
YORUM YAP
0 Yorum bulunmaktadır.